איך תשמור על מכשיר השמיעה שלך?

מכשירי השמיעה עוזרים לנו לנווט בין המטלות היומיומיות, לכן חשוב שנטפל בהם בצורה שתמנע בלאי ותאפשר לנו להיעזר בהם לאורך שנים. הנה כמה טיפים…

המנעו מנפילות, מכות וטלטולים מיותרים

זה נכון שמכשירי השמיעה שלנו קשיחים, אולם הרכיבים האלקטרונים שבתוכם זעירים ועדינים. מומלץ להוריד ולהרכיב את מכשירי השמיעה על משטח רך, למשל שולחן עם מפה, על מנת לרכך את המכה בזמן נפילה.

מכשירי שמיעה בקיץ…

בקיץ אנחנו מזיעים יותר והלחות עלולה להזיק למכשירי השמיעה. השתדלו להוריד את מכשירי מידי פעם ולייבש אותם. כמו כן רצוי לנגב ולייבש גם את הסוללות מידי פעם.

יתר על כך, כאשר אתם מורידים את מכשיר השמיעה, שימו לב שאתם מניחים אותו במקום שלא נמצא בשמש ישירה או רכב לוהט… טמפרטורות גבוהות עלולה להזיק למעטפת הפלסטיק של המכשיר.


בחוף הים…

בחוף הים אנחנו נחשפים לחול, שמש, מי מלח וקרם הגנה. חול עלול לחסום את המיקרופון במכשיר השמיעה, מי ים עלולים להכניס גבישי מלח זעירים לתוך המכשיר וקרם הגנה עלול להכיל כימיקלים שפוגעים במכשיר השמיעה.

הימנעו מלגעת במכשיר השמיעה עם חול בידיים, הרחיקו את מכשיר השמיעה ממי מלח והסירו את המכשיר לפני שימוש בקרם הגנה.

שימו לב לכימיקלים בתכשירי הקוסמטיקה…

מכשירי השמיעה עלולים להיפגע מכימיקלים שמצויים בקרמים, תכשירי איפור, אפטרשייב, בושם, ספריי לשיער ושמנים שונים.

הסירו מכשירי השמיעה לפני שימוש באחד מהתכשירים האלו, אפשרו לחומרים להתייבש לפני החזרת מכשירי השמיעה, זיכרו לנגב את הידיים לפני.

שימו לב! אין לנקות את מכשיר השמיעה עם חומרי ניקוי.


שימו לב למים!

למכשירי שמיעה מבית אוטיקון יש ציפוי IP68 שמגן עליו מחדירת מים.

למרות זאת חשוב לזכור, רטיבות שנשארת בתוך המכשיר עלולה לפגוע ברכיבים עדינים שלו. לכן חשוב לייבש היטב את המכשירים לאחר חשיפה למים.

כמה זמן מחזיק מכשיר שמיעה?​

ככל שתקפידו בתחזוקה נכונה של מכשיר השמיעה שלכם, כך הוא יחזיק מעמד לזמן ארוך יותר. כאשר בממוצע מכשירי שמיעה יכולים לעבוד טוב, 3 שנים…

לפגישת יעוץ ללא עלות מלא פרטים:

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.