הכנה לפגישת יעוץ והתאמת
מכשיר שמיעה

אם מעולם לא נפגשת עם קלינאי תקשורת בנושא שמיעתך, בוודאי את/ה תוהה מה קורה בפגישה שכזו.מצפה לך פגישה נעימה ואינפורמטיבית, שתשפוךאור על מצב שמיעתך וצרכיך השמיעתיים. זוהי נקודתהפתיחה לשמיעה טובה יותר ולשיפור באיכות החיים…

לחץ כאן לפרטים ומידע נוסף

למה לצפות?

בתחילת הפגישה, קלינאי התקשורת ישוחח איתך על ההיסטוריה
השמיעתית שלך,(על מנת להבין מה הגורמים שהשפיעו על שמיעתך
ועל אורח חייך כיום) וזאת על מנת להבין לעומק מה סביבתך
השמיעתית והצרכים השמיעתיים שלך. הוא יבצע בדיקת שמיעה מיוחדת לצורך התאמת מכשירי שמיעה, ואם ניתן תוכל/י כבר לחוות שמיעה בעזרת מכשיר שמיעה מותאם לך אישית. כמובן שקלינאי התקשורת יסביר בפירוט על מצב שמיעתך בהתאם לתוצאות הבדיקה, ויחד תתכננו את המשך התהליך. במידה ובדיקת השמיעה תראה צורך, הקלינאי ימליץ לך על מכשירי השמיעה המתאימים לך.)

תביא/י אתך מישהו

למרבית האנשים, נוכחות של מישהו מוכר מטעמם – בן משפחה או חבר – עוזרת מאוד בכל התהליך. בשל האינפורמציה הרבה שניתנת בפגישה על ידי הקלינאי, ובשל האינפורמציה הרבה שקלינאי התקשורת צריך להבין עליךבפגישה זו, גם את/ה וגם הקלינאי תפיקו יותר מהפגישה אם יהיה מלווה נוכח.

להבין את השמיעה שלך

חשוב להבין כמה דברים על השמיעה על מנת להתכונן לפגישת הייעוץ​

את/ה שומע בעזרת המוח, לא בעזרת האוזניים

השמיעה חשובה מאוד על מנת לשמור על בטחונך, להבין מאיזה כיוון מגיע כל צליל ולעקוב אחר שיחה. האוזניים והמוח עובדים ביחד לצרכים אלו. האוזניים מעבירות מידע למערכת השמיעה והמוח מעבד את המידע הזה לצלילים ומשמעות. המוח מקבל כל הזמן מידע מגוון מהאוזניים, ובאופן אוטומטי וכמעט ללא מאמץ מתרגם מידע זה לצלילים מוכרים, ומאתר את מיקום המקור שלהם במרחב. דמיין/ני שאת/ה ברחוב סואן, המוח שלך הוא זה שינחה אותך כיצד להתקדם בו באופן הבטיחותי ביותר. לכן חשוב מאוד לשמוע את כל הצלילים שסביבך בשתי האוזניים על מנת להבין מהיכן מגיע כל צליל. בסביבה רועשת שתי האוזניים עובדות יחד למצוא ולהעביר את הפרטים החשובים ביותר למוח על מנת להגיע להבנת דיבור טובה יותר. ככל שהמוח מקבל מידע מפורט יותר, כך קל יותר להבין דיבור ולעקוב בקלות רבה יותר אחרי השיחה.

תחושת צליל היא חוויה מאוד יחודית ואישית

זה מפתיע לגלות שאנשים שונים תופסים את אותם הצלילים בצורה
מעט שונה האחד מהשני. גם שני אנשים עם ירידת שמיעה זהה בבדיקת
השמיעה, יכולים לחוות את אותה הסביבה השמיעתית בצורה שונה
לגמרי. לא מדובר בהעדפה שמיעתית בלבד אלא בחוויה אישית שונה.
לכן, השמיעה הטובה ביותר היא כזו שמותאמת במיוחד לצרכים האישיים שלך.

איך תוכל להתכונן למפגש עם הקלינאי?

לחץ כאן לשאלון הכנה לפגישה עם קלינאי

לחץ כאן לפרטים ומידע נוסף