איך מתבצעות בדיקות שמיעה?

בדיקת השמיעה נעשית על-ידי קלינאי/ת תקשורת מוסמך שבתחילת הפגישה ינסה לשמוע ממך אם אתה חווה קשיים בשמיעה ובאילו מצבים. לאחר מכן תבצעו בדיקת שמיעה, שבמדטון-הדים היא בדיקת השמיעה המעמיקה והמתקדמת ביותר בארץ. אם ניתן תוכל/י כבר לחוות שמיעה בעזרת מכשיר שמיעה מותאם לך אישית. כמובן שקלינאי התקשורת יסביר בפירוט על מצב שמיעתך בהתאם לתוצאות בדיקת השמיעה, ויחד תתכננו את המשך התהליך. במידה ובדיקת השמיעה תראה צורך, הקלינאי ימליץ לך על מכשירי השמיעה המתאימים לך). מידע נוסף אפשר לקרוא כאן

איך עובד חוש השמיעה שלנו?

האזן שלנו מורכבת משלושה חלקים: האוזן החיצונית (External Ear), האוזן התיכונה (Middle Ear), האוזן הפנימית (Inner Ear)
לכל אחד משלושת החלקים של האוזן יש תפקיד בהעברה של גלי קול, הנכנסים אל תוך האוזן, ובהמרתם לגלים חשמליים שהמוח מסוגל לפענחם. לפי התהליך, גלי קול מועברים לעור התוף דרך תעלת השמע. עצמימי השמע באוזן התיכונה מתנודדים וככה משפיעים על בסיס הארכוף. התנודות מועברות אל חלל השבלול, בתהליך נוצרים אותות עצביים שמועברים לפיענוח על ידי המוחץ להרחבה לחץ כאן.

האם יש טיפול לטינטון?

טינטון (טיניטוס) הוא תחושה של רעש, צלצול או קול באוזן או בראש ללא גירוי חיצוני. טינטון יכול להיות תוצאה של מגוון רחב של הפרעות. הטיפול בטינטון תלוי באבחנת הגורמים וטיפול בהם, כמו כן יש דרכים לטפל בהפרעה עצמה במקביל. למידע נוסף לחץ כאן

מדוע מומלץ להימנע מלרכוש במכשירי שמיעה זולים?

מכשירי שמיעה זולים הם לרוב מטכנולוגיה ירודה, כאשר מטווח מחירים בינוני ומעלה המכשירים הם דיגיטליים עם מעבדים חזקים שמאפשרים שלל היתרונות, למשל: הפחתת פידבק, מיסוך טינטון, התאמת המכשיר לפעולות שונות ועוד. בנוסף, מכשירים מטווח מחירים בינוני גבוהה, מיוצרים מחומרים עמידים יותר, ביניהם קיימים גם מכשירי שמיעה נטענים ומכשירים שתממשקים עם מכשירים אלקטרוניים אחרים ובכך משפיעים לטובה על איכות החיים.

האם אתם מוכרים אטמי אוזניים?

כן אנחנו מייצרים אטמי אוזניים מותאמים אישית שמודפסים על-ידי מדפסת תלת מימד.

כיצד ניתן לגרום לסוללות של מכשיר השמיעה לעבוד טוב יותר?

ראשית, יש להסיר את המדבקה מהסוללה ממש לפני תחילת השימוש בה. לאחר הסרת המדבקה יש להמתין כ- 2 דקות עד להכנסתה למכשיר השמיעה.

• יש לאחסן סוללות במקום קריר ויבש – לא במקרר!

• אין לבדוק את הסוללה במודדי מתח למיניהם – הם לא מודדים נכון את רמת המתח בסוללה ומרוקנים אותה.

• יש לקחת בחשבון כי חיי הסוללה מתקצרים ככל שאנו נמצאים בסביבה רועשת יותר, ככל שמשתמשים יותר בבקרים, וככל שמשתמשים יותר באביזרי קישוריות.

כיצד אדם יוכל לדעת אם יש לו ירידה בשמיעה?

⚪ שואלים הרבה “מה?”
⚪ הסביבה מתלוננת על עוצמת טלוויזיה/רדיו חריגה.
⚪ שדרנים בטלוויזיה ושחקנים בתאטרון מתחילים לדבר לא ברור…
⚪ הילדים/נכדים מתחילים לדבר לא ברור.
⚪ קשה יותר להבין בטלפון.
⚪ קשה יותר לנהל שיחה בחברה.

גם אם מופיע רק סימן אחד – מומלץ לפנות לביצוע בדיקת שמיעה ולוודא מה מצב השמיעה האמיתי.