בטינטון נוהגים לדבר על חוק ה- 80%-80%, אשר אומר שסדר גודל של 80% מאלו שסובלים מטינטון חווים גם קושי בשמיעה, ו- 80% מאלו שסובלים מירידה בשמיעה, חווים גם טינטון. ולמרות זאת, לא הרבה מהם יודעים כי מכשירי שמיעה הם הפתרון האפקטיבי ביותר בשביל אוכלוסיה זו.

מכבי בריאות מכשירי שמיעה

המקור לטנטון עוד לא ידוע, ההנחה היא שטנטון לא נובע ממקור אחד מסויים, אלא מצרוף של כמה מצבים יחד, וקשה לאתר את מקור הבעיה המדוייק. גם במחקרי הדמיה לא ניתן לראות דמיון בין הסריקות של אנשים שונים החווים טנטון. אולי בשל כך אנשים רבים המחפשים פתרון לטנטון מקבלים את התשובה כי אין ריפוי לתופעה. ותשובה זו היא תשובה מיאשת שאינה לחלוטין נכונה. זה נכון שלא ניתן לרפא את הטנטון, אך קיימות מספר דרכים יעילות להפחתת התחושה, ולהקלה עליה.

לאנשים הסובלים מירידת שמיעה וטנטון קשה לפעמים להבין מה התופעה המפריעה להם יותר בחיי היום יום. הרבה פעמים יכנסו אנשים לקליניקה ויטענו כי הם סובלים מטנטון, אך במהלך האבחון נגלה כי ירידת השמיעה שלהם מפריעה לחיי היום יום שלהם יותר מההפרעה שמהווה הטנטון.

בשל כך, לאורך השנים הוסכם כי הגורם המקצועי האמור לטפל במרבית הסובלים מטנטון, הם קלינאי התקשורת, המתמחים בשיקום שמיעה, וכי אחת הדרכים המוכרות והאפקטיביות להקלה על תופעת הטנטון היא, כאמור, התאמת מכשירי שמיעה.

כבר בשנת 2011 MarkeTrak VIII הציג בשאלון שהועבר ל – 8800 בתי אב בהם יש אנשים עם לקות בשמיעה, כי מבין שיטות הטיפול שהוצגו לנשאלים, מכשירי שמיעה דורגו כאפקטיביים ביותר. מחקרים נוספים מהשנים האחרונות מראים גם כן כי הרכבת מכשירי שמיעה משפרת את מצבם של הסובלים מטנטון. Cabral et al, 2016; Yokota et al, 2020; Yakunina et al, 2020 ועוד מראים כי לאנשים הסובלים מירידות שמיעה ברמת חומרה שונה, המרכיבים מכשירי שמיעה לאוזן אחת או לשתי האוזניים, יש הקלה בתופעת הטנטון – בתחושה עצמה וברגשות הנלווים אליה – בעקבות הרכבת מכשירי שמיעה. Zarenoe et al, 2017 הראו גם כי יכולות במשימות קוגנטיביות הקשורות לזיכרון עבודה משתפרות גם הן עקב הרכבת מכשירי שמיעה. הם בדקו אנשים עם ירידת שמיעה עם ובלי טנטון, וראו כי במשימות חזרה על ספרות, ובשאלון איכות שינה, המצב לפני תחילת הרכבת המכשירים היה דומה בין שתי הקבוצות, אך השיפור במצב לאחר הרכבת מכשירים היה משמעותי יותר בקבוצת הסובלים גם מטנטון. כנראה ההקלה בירידה בשמיעה ובטנטון יחד, פינתה יותר משאבים מוחיים אצל הסובלים מטנטון, וגרמה להקלה רגשית אשר סייעה בשינה איכותית יותר.

אנו במדטון הדים מחוייבים לשיקום כללי ומקיף עד כמה שניתן, לסובלים מירידה בשמיעה ומטנטון.

לקוחותינו נהנים מפרוטוקול ההתאמה המקיף ביותר, ומורכב משאלונים מתוקננים, מבדיקות יסודיות ונרחבות, מהערכות תפקוד אובייקטיביות, וממדידות תוך אוזניות. כל אלו מבטיחים הגברה טובה, אשר תסייע לסובלים מירידה בשמיעה להגיע להנאה המירבית והמיטבית ביותר ממכשיר השמיעה שלהם, לתפקוד האיכותי ביותר בסביבות שמיעה שונות, ולכן, גם להקלה בסימפטומים של טנטון.

בנוסף, במכשירי השמיעה שלנו אופציה לתכנית מותאמת לטנטון המאפשרת השמעת רעשים ורחשים מסוגים שונים, בעצמות שונות ובגווני צליל שונים, אשר ידועה גם כעוזרת להקלה על תופעת הטנטון.

אנחנו מזמינים אותך לפנות אלינו ולשמוע על הפתרונות הקיימים לטיפול בטינטון, לשם כך מלא בבקשה את מד הטינטון כדי שניצגנו יוכלו לספר על הטיפול המתאים ביותר עבורך.

לשאלון מד הטינטון לחץ כאן